Wielka Fabryka Elfów w Katowicach

Dziś zaczyna się adwent, który przypomina nam, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. A wiadomo, że święta kojarzą się zazwyczaj z Mikołajem, elfami i prezentami. W ten weekend skorzystałam z zaproszenia i odwiedziłam Wielką Fabrykę Elfów w Katowicach.

Spektakl

Pierwszą atrakcją w Fabryce było obejrzenie spektaklu. Opowiadał on, o w pewnym Elfie Ważniaku, którzy pokazywał dzieciom różne legendy świata elfów. Brakowało jednak jednej z nich – 8 legendy. Naszym zadaniem, jako dzieci, było odnaleźć brakującą legendę, oraz dowiedzieć się kto ją wyrwał z księgi. Zostaliśmy podzieleni na kilka mniejszych grup. Wymyśliliśmy nasz własny okrzyk, a także nazwę grupy. Każdy miał przyklejoną do bluzki karteczkę ze swoim imieniem.

Odwiedzaliśmy poszczególne pokoje różnych elfów, na przykład pokój Elfa Budowniczego lub pokój Elfa Artysty. W każdym pomieszczeniu wykonywaliśmy zadania lub braliśmy udział w mini warsztatach, na których na przykład pisaliśmy list do Mikołaja, budowaliśmy z klocków sanie. Za każde zadanie otrzymywaliśmy jedną kartę zaginionej legendy. Złodziejem, który wyrwał legendę okazał się… o zgrozo Elf Ważniak.

Oprócz zadań związanych z odnalezieniem zaginionej legendy, w Fabryce były inne atrakcje dla dzieci takie jak: Wielki dmuchaniec, ściana z cekinami, na której można było narysować co tylko się chciało, czy też Elfowa Rzutnia. Przy tej właśnie atrakcji zrobiliśmy zawody, kto strąci więcej figur.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Jak się z pewnością domyślacie w Fabryce swój domek ma Święty Mikołaj, którego oczywiście odwiedziliśmy wraz z naszą panią Elfką – Piegusek. Od Świętego Mikołaja dostaliśmy dyplom „Pomocnika Mikołaja”, oraz książkę z opowiadaniem o dzieciach, które szukały ósmej legendy.  Czułam się tak, jak gdyby to opowiadanie było o nas, przecież my też jej szukaliśmy. W domku Mikołaja mogliśmy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i Panią Elf.

W Wielkiej Fabryce Elfów jest specjalna strefa gastronomiczna, w której można coś zjeść. Rodzice w tym czasie mogą wypić kawę, a także kupić pamiątki.

Wielka Fabryka Elfów to naprawdę świetne miejsce, w którym super się bawiłam. W takim miejscu można poczuć magię zbliżających się świąt. Bardzo dziękuję za zaproszenie i bilety.

11 komentarzy

  1. Dzień dobry, jak wygaldają indywidualne wejścia? Czy trzeba rezerwować, jakie dni, godziny i cennik dla dzieci i dorosłych?

    1. Dla klientów indywidualnych wejścia są od pon do piątku w godz 13.30-17.00, w weekendy od 9.00-17.30. Wejścia są co 30 min. Całkowity czas zwiedzania Ok 2 godz. Bilet kosztuje 59 zł-dziecko plus opiekun. Warto zrobić rezerwację, ponieważ jest dużo chętnych.

  2. I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.

  3. Nasze dzieciaki się tam wybierają całą klasa 😉 i pewnie odwiedza sklepik z pamiątkami. Co można w nim zakupić i mniej więcej w jakich cenach ??

    1. Ceny nie są bardzo wygórowane, takie jak wszędzie. Można kupić min kubeczki, magnesy, długopisy i różne gadżety z logo Wielkiej Fabryki Elfów 😘

  4. Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Very useful info specifically the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this certain information for a long time. Thank you and good luck.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *