Ogród Świateł Legendia – Piękna i Bestia

Rodzinna wycieczka do nietypowego ogrodu pełnego magii i niezwykłych postaci? W przerwie zabawa na jednej z kilku dostępnych karuzeli, a wszystko w otoczeniu kolorowych świateł i bajkowych postaci? Co myślicie o takim spędzaniu wolnego czasu? Jeżeli jesteście ciekawi jak to wygląda, zapraszam Was do Ogrodu Świateł  w Legendii, na spotkanie z Piękną i Bestią.

Ulica Główna

Po zakupie biletu i przejściu przez bramki, znajdziemy otwartą księgę z pięknym wierszem i garść podstawowych informacji dotyczących zachowania się w Legendii. Tutaj też znajdziemy kino 5D, w którym obejrzymy krótki film o Mikołaju. Dalej możemy wejść do pomieszczeń, w których zobaczymy historię alpinizmu wraz z najwyższymi szczytami gór z każdego kontynentu – tzw. Koronę Ziemi. Kto obserwuje mojego bloga, ten wie, że już kiedyś byłam W Legendii. Wtedy bajką przewodnią był Aladyn. Poniżej znajdziecie link z tego wpisu, znajdziecie tam więcej informacji o wystawie Korona Ziemi.

W tym rejonie znajdziemy również sklep ze słodyczami oraz pizzerie i sklep z pamiątkami, ale do niego jeszcze wrócę na koniec mojego wpisu. Idąc dalej, znajdziemy tablicę z informacją o grze, w jaką możemy zagrać na terenie Ogrodu Świateł. Na tablicy znajdziemy zasady gry terenowej wraz z kodem QR. Należy go zeskanować i w dedykowanej aplikacji zaznaczać prawidłowe odpowiedzi na pytania znajdujące się na trasie zwiedzania.

Ogród Świateł

Idąc zgodnie z kierunkiem zwiedzania, oglądamy różne świecące figury, które „opowiadają” nam bajkę o Pięknej i Bestii. Piękne różnokolorowe postacie wykonanie w różnej skali odzwierciedlają różne fragmenty bajki. Między postaciami ukrywają się tablice z pytaniami dotyczącymi Pięknej i Bestii. Należy na nie odpowiedzieć i prawidłową odpowiedź zaznaczyć w aplikacji.

Oczywiście to nie koniec atrakcji w Ogrodzie Świateł, a dla chętnych, czynnych jest kilka karuzel i oczywiście koło młyńskie. A dla bardzo odważnych Pirat. Niestety kolejki do poszczególnych miejsc były dość długie. Fajne jest to, że zabawa na każdej z tych atrakcji wliczona jest w cenę biletu.

Na spacer po Ogrodzie Świateł trzeba zarezerwować minimum dwie godziny, plus zabawa na poszczególnych atrakcjach. Można też coś zjeść w restauracjach, czy obejrzeć swoje odbicie w krzywych zwierciadłach, o których również pisałam w moim wcześniejszym wpisie. Po zakończeniu spaceru zapytałam obsługę, gdzie mogę odebrać nagrodę za prawidłowe odpowiedzi i odkrycie hasła. Jak się pewno domyślacie, drobny upominek czekał na mnie w… sklepie z pamiątkami. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *