Illusion House Zakopane

Illusion House Zakopane

W ostatnim czasie dość popularne są rożne Muzea Iluzji. Jeśli tak jak ja uwielbiacie magię, sztuczki i tym podobne rzeczy, to naprawdę warto udać się do Illusion House Zakopane. Jak sama nazwa wskazuje jest to dom iluzji czyli miejsce, w którym możemy wziąć udział w nietypowych sztuczkach i iluzjach optycznych.

Szczególnie do gustu przypadł mi basen, do którego można było wejść od dołu, a na górze była prawdziwa woda. Dzięki temu stworzyła się iluzja, że pływam w głębokim basenie, wypełnionym po brzegi wodą.

Drugą iluzją, która mnie urzekła była ta, w której po podniesieniu nakrycia tacy pojawiała się moja głowa. Polegało to na tym, że w drugim pomieszczeniu wchodziłam przez tunel wprost pod stół. Wystawiłam tylko głowę ponad tacę. Przez lustra doczepione do ścianek tunelu od strony zewnętrznej, wyglądało to tak jakby pod stołem nie było nikogo. Możecie ten efekt obejrzeć na filmiku.

Ale oczywiście nie tylko to zobaczyłam w Illusion House. Mogłam zrobić sobie zdjęcie, które stwarzało iluzję, że wsadzam czarownice do pieca z ogniem. Ciekawe było też zrobienie zdjęcia z niedźwiadkami polarnymi, jak płynę łódką, czy też w ,,spiżarni” z butelkami.

Ciekawą atrakcją była możliwość rysowania specjalnym długopisem w wyznaczonym miejscu na ścianie. W efekcie napis zrobił się podświetlany. Miałam też okazję naelektryzować się na specjalnym urządzeniu. Efektem było to, że moje włosy sterczały na wszystkie strony – bardziej niż zwykle?

Oczywiście w Illusion House nie mogło zabraknąć możliwości zrobienia sobie zdjęcia na nartach, pod napisem Zakopane?

Bardzo dziękuję za zaproszenie i bilety do tego magicznego domu. Zapraszam również na mój filmik z Zakopanego, w którym możecie zobaczyć inne ciekawe iluzje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *