SOWA Wadowice

Z czym wam się kojarzy sowa? Mi z Harrym Potterem, ale nie o to mi chodzi 😊. Sowa kojarzy się z mądrością, wiedzą i doświadczeniem. Więc opowiem wam dziś o takim miejscu, które nazywa się SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności – świetna nazwa świetnego miejsca.

Kojarzycie może Centrum Nauki Kopernik w Warszawie? Jeśli nie, to zerknijcie na mój wpis z tego miejsca. A dlaczego pytam o Centrum Nauki Kopernik? Ponieważ SOWA to tak naprawdę takie małe Centrum, gdzie za darmo można wykonywać różne rodzaje doświadczeń. Uczyć się, bawiąc i bawić się ucząc.

A teraz do rzeczy:

SOWA, którą odwiedziłam znajduje się w budynku dworca kolejowego w Wadowicach, na ulicy Piłsudskiego. Jesteście ciekawi jakie atrakcje tam na was czekają? Już wam mówię. Znajduje się tam aż 18 eksponatów „zapożyczonych” z Centrum Nauki Koper.

Próbowaliście kiedyś rysować patrząc w lustro? Możecie tego spróbować! A nie jest to wcale takie proste. A może próbowaliście dobrać kolor tła do koloru kota na nim tak, aby zostały tylko oczy? Super zabawa, która wymaga dużo cierpliwości i znajomości kolorów. W SOWIE możecie tez stworzyć własną historię poklatkową wykorzystując klocki, albo zbudować ,,machinę” latającą i sprawdzić czy lata. Możecie także zobaczyć jakbyście wyglądali z symetryczna twarzą, lub sprawdzić swoja inteligencje przez rozwiazywanie łamigłówek.

Atrakcji i doświadczeń w SOWIE jest naprawdę dużo i można wiele się nauczyć a co najważniejsze, że nie trzeba za to płacić, gdyż wejście do Strefy Odkrywania Wyobraźni Aktywności jest darmowe.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *