Czarny Groń

Ciekawym miejscem na mojej liście zwiedzania, do którego często wracam jest Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa.

Czarny Groń to tak naprawdę kompleks wypoczynkowy i hotel obok stoku narciarskiego, na którym w zimie można spróbować swoich sił w jeździe na nartach, a latem w Czarnym Groniu organizowane są półkolonie dla dzieci. W zeszłym roku miałam okazję być na takiej półkolonii.

Na terenie obiektu znajduje się oberża, w której można zjeść przepyszną pizzę, 

a nadmiar kalorii spalić w siłowni na świeżym powietrzu.

Jest tu też Polana Pingwina, a także Magiczna Osada. Dzisiaj jednak skupimy się tylko na tym ostatnim. Magiczna Osada to głównie strefa edukacyjna z możliwością wykonania doświadczeń z wodą, poznając jej zastosowanie i właściwości.

Znajdziemy tam też pumptrack, na którym można jeździć na rowerze czy też deskorolce.

Jest tam wieża skoków, która pełni funkcję nie tylko ściany wspinaczkowej, ale można również wejść na nią po schodach, by potem skoczyć na miękki dmuchaniec.

W Magicznej Osadzie znajduje się ogromny plac zabaw,

w którym oprócz zwykłych huśtawek i zjeżdżali są inne ciekawe atrakcje np. park linowy oraz drewniane zamki, na które można się wspinać i przemieszczać między nimi za pomocą różnych drabinek i zjeżdżalni.

Nie zabrakło też tradycyjnych trampolin, na których można naprawdę wysoko skakać.

Po intensywnej zabawie odpoczywałam wśród zieleni delektując się zimnymi napojami, watą cukrową a także popcornem. Kończąc pobyt warto zaopatrzyć się w pamiątki.

Czas spędzony w Magicznej Osadzie był niesamowity i pełen wrażeń. Bardzo dziękuję właścicielom za zaproszenie. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję odwiedzić to fantastyczne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *