Dinolandia

Kolejnymi miejscami, które udało mi się niedawno odwiedzić są Park Dinozaurów i Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie. Dinolandia jest nie tylko miejscem, gdzie jak nazwa wskazuje możemy spotkać mnóstwo dinozaurów, spacerując alejkami, bądź ruchomym mostem nad wodą. Można też spróbować odnaleźć szkielet dinozaura przeprowadzając wykopaliska w piasku. Bardzo ciekawym akcentem była sztolnia i dwie jaskinie takie jakby labirynty, przez które trzeba było przejść z latarką. Na ścianach tych labiryntów były narysowane rysunki jaskiniowców.

Oprócz miejsc do zwiedzania znajduje się tam sporo innych, ciekawych atrakcji np. rowerki wodne, którymi pływało się po specjalnym basenie wypełnionym wodą, bądź możliwość strzelania z łuku do tablicy z rysunkami dinozaurów, czy też zagrania w mini golfa. Dla osób spragnionych ruchu przygotowana jest ściana wspinaczkowa i park linowy. W Dinolandi nie zabrakło też trampolin, na których po wcześniejszym zabezpieczeniu przez instruktora można było naprawdę wysoko skakać, oraz gokartów napędzanych własnymi siłami. Dla najmłodszych odwiedzających park przygotowany był małpi gaj, dmuchaniec oraz ciuchcia jeżdżąca po torach.

Na koniec można odwiedzić Ogród Jana Pawła II i pospacerować alejkami po wizerunku papieża, obejrzeć filmik o ogrodzie, bądź wyjechać windą czy też wejść na wieżę widokową, z której można podziwiać oba te parki, czy też panoramę całego Inwałdu.

Bardzo dziękuję właścicielom Dinolandii za zaproszenie i bilety, dzięki którym mogłam już po raz drugi być w tym fantastycznym miejscu.

Poniżej przesyłam link do mojej pierwszej wizyty w Dinolandii. Wszystkich zachęcam do śledzenia mojego bloga i udostępniania wpisów na swoich kontach społecznościowych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *