Budapeszt – Nocny Rejs

To już ostatni mój wpis dotyczący Budapesztu. Opowiem wam w nim o tym, na co czekałam przez cały pobyt w węgierskiej stolicy. Zapraszam was na nocny rejs statkiem po rzece Dunaj.

Atrakcje nad rzeką Dunaj

Rzeka Dunaj przepływa przez centrum Budapesztu. Zapewne Ci z was, którzy czytali moje wpisy dotyczące tego miasta zauważyli, że na większości zdjęć, ta rzeka jest widoczna. Największe i zarazem najpiękniejsze zabytki Budapesztu znajdują się blisko brzegu tej rzeki. Zauważyliście z pewnością, iż Budapeszt jest wieczorami pięknie oświetlony. Wieczorem najważniejsze budynki Budapesztu pięknie się prezentują.

Nocny rejs

Jeszcze przed wyjazdem do Budapesztu wiedziałam, że to piękne miasto jest zjawiskowo oświetlone. Wiedziałam również, że jest możliwość rejsu po rzece Dunaj. Decyzja nie mogła być inna. Wykupiłam wycieczkę rejsem o najpóźniejszej godzinie, jaka była dostępna. Już na miejscu w Budapeszcie musiałam się stawić przed wejściem na statek 15 minut wcześniej. Mało brakowało, a bym się spóźniła, ale się udało. Zaraz po wejściu zajęłam miejsce przy stoliku, oczywiście na górnym pokładzie. Statek odpłynął o wyznaczonej godzinie, a ja podziwiałam pięknie oświetlone zabytki Budapesztu, popijając lemoniadę 😊. Pod koniec rejsu zeszłam na niższy pokład, gdzie było cieplej, ale równie przyjemnie. Muszę zwrócić uwagę, iż przez cały rejs z głośników płynęła muzyka, za wyjątkiem czasu gdy przepływaliśmy obok jakiej atrakcji. Lektor opowiadał nam o danej budowli, niestety w języku angielskim, więc niewiele zrozumiałam. Zapraszam was do obejrzenia galerii z rejsu.

Zapraszam was również na moją stronę na Facebooku, gdzie przypominam wszystkie podróże. Możecie tam komentować i likować. Nie zapomnijcie kliknąć „obserwuj”, aby być na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *