Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce

Jeśli lubicie spacery na świeżym powietrzu, zachęcam was do odwiedzenia bardzo ciekawego miejsca, jakim jest Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce, w miejscowości Waksmund. Aby dotrzeć do Bramy, można dojść dwoma trasami. Ja wybrałam tą dłuższą, która mierzy około 4 km i skorzystałam z możliwości podjazdu specjalnym busem. Jest też inna opcja, a mianowicie przejażdżka ciuchcią, albo po prostu piesza wycieczka. Gdy dotarłam na miejsce, udałam się do kasy, aby móc rozpocząć spacer koronami drzew. Warto wspomnieć, że jest to najdłuższa ścieżka w Europie, która mierzy ponad 1300 m i składa się z trzech poziomów: podziemnego, naziemnego i tego w koronach drzew, którego najwyższy punkt ma 30 m nad ziemią.

Spacerując tą ścieżką, mijałam po drodze wiele tablic edukacyjno-przyrodniczych z bardzo ciekawymi informacjami, oraz różne przeszkody, które musiałam pokonać. No dobra, może nie musiałam, ale chciałam. W trakcie spaceru mijałam dwie wieże widokowe: małą i dużą, tunel podziemny z ekspozycją multimedialną, oraz pawilon przyrodniczo edukacyjny z ciekawą ekspozycją. Na trasie nie mogło zabraknąć kawiarni, przy których mogłam odpocząć.
Skorzystałam również z możliwości obejrzenia filmu przyrodniczego w sali kinowej i odwiedziłam sklepik z pamiątkami. Dla najmłodszych przygotowany został przyrodniczy plac zabaw, a dla rodziców strefa relaksu, w której mogli w ciszy posiedzieć na leżakach, wsłuchując się w szum wody. Na koniec tego spaceru zrobiłam sobie zdjęcia z dębowymi figurami zwierząt gorczańskich i odwiedziłam Bacówkę, gdzie spróbowałam regionalnych przysmaków. To był naprawdę niesamowity spacer w koronach drzew, który polecam każdemu, gdyż wrażenia są niezapomniane.


Dziękuję właścicielom za wejściówki i możliwość spędzenia miło czasu na łonie natury. A Was kochani zapraszam do obejrzenia filmiku z wizyty w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

W ramach przypomnienia, zachęcam do obejrzenia filmu ze spaceru w koronach drzew w Starym Sączu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *