Warszawa

To, że Warszawa jest stolicą Polski, to chyba każdy wie. Ale jakie zabytki skrywa nie wszyscy wiedzą, więc ja postaram się opisać kilka z nich.
Pierwszy na mojej liście jest Pałac Kultury i Nauki.

Do niedawna był najwyższym budynkiem w Polsce. Ma On 231 metrów wysokości i 42 piętra. Na 30 piętrze znajduje się taras widokowy, na który można się dostać windą. Mimo silnego wiatru warto było obejrzeć piękne widoki panoramy warszawskiej.

Będąc w stolicy nie mogłam nie zobaczyć znanej Syrenki Warszawskiej, tej która znajduje się na środku rynku. Dodatkowo zimą wokół niej jest lodowisko.

Stare Miasto otoczone jest murami obronnymi, nazywanymi Barbakanem, które miały za zadanie zapewnić ochronę temu miastu.

Spacerując wokół Starego Miasta natknęłam się na rzadko spotykany pomnik, który przedstawia małego chłopca z bronią. Jest to pomnik Małego Powstańca z karabinem i hełmem, postawiony na cześć młodych ludzi, którzy brali udział i walczyli w powstaniu.

Następnym punktem wartym zobaczenia jest pomnik Króla Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy, potocznie zwanym Kolumną Zygmunta.

Znajduje się on na Placu Zamkowym.

Niedaleko od kolumny, idąc w stronę Krakowskiego Przedmieścia, można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przy iluminacji świetlnej Kataryniarza.

Na Krakowskim Przedmieściu mogłam zobaczyć pomnik Mickiewicza.

Mijałam budynek Ministerstwa Zdrowia…

… aż dotarłam do Pałacu Prezydenckiego.

Spacerując…

…natknęłam się na Pana Pieroga, który chętnie zgodził się zrobić ze mną zdjęcie.

Ciekawym budynkiem w Warszawie jest gmach Sądu Najwyższego, przed którym znajduje się Pomnik Powstania Warszawskiego.

Być w Warszawie i nie przejechać się jedynym w Polsce metrem??? Nie mogłam przepuścić takiej okazji.

Na koniec ciekawostka iście z telewizji… 🙂

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *