Park Miniatur Ogrodzieniec

W moim poprzednim wpisie opowiedziałam wam o Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Zamek Ogrodzieniec jest jednym z zamków znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd. Jeżeli chcecie się więcej o nim dowiedzieć, zachęcam do przeczytania mojego wpisu.  Szlak Orlich Gniazd ciągnie się od Częstochowy do Krakowa i określany jest jako Jura Krakowsko – Częstochowska. Kto jednak nie ma czasu albo możliwości zobaczyć najciekawsze elementy tego szlaku, może to zrobić w wersji mini. Park Miniatur Jury Krakowsko – Częstochowskiej znajdujący się obok wspomnianego już Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Na ten właśnie park postanowiłam poświęcić osobny wpis na moim blogu, ponieważ jest to osobna podróż w wersji mini.

Park znajduje się na wolnym powietrzu i odzwierciedla zamki i warownie znajdujące się na całym Szlaku Orlich Gniazd. Oprócz budowli, odzwierciedlony został również kształt Jury wraz z licznymi kanionami, dolinami, a także spadzistymi stokami. Takie przedstawienie Parku jest swoistym ewenementem w skali Polski. Byłam w różnych Parkach Miniatur (link poniżej), ale taki widzę po raz pierwszy. Wybudowanie całego Parku Miniatur zostało poprzedzone wieloma pomiarami i żmudnymi poszukiwaniami dokumentacji. Cały Park został wykonany w skali 1:25.

W Parku Miniatur oprócz opisanej makiety, znajdują się machiny wojenne wykorzystywanie do zdobywania zamków i warowni oraz… czołg. Urządzenia te wykonano w skali 1:1 co sprawia, że możemy sobie lepiej wyobrazić przebieg działań wojennych w dawnych czasach. No może poza czołgiem, który używany był całkiem niedawno, bo tylko ok 70 lat temu. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *