Trójstyk granic w Jaworzynce

W naszym kraju jest kilka miejsc, w których stykają się granice trzech państw. W ostatnim czasie dwa z nich są niedostępne dla zwiedzających. Chodzi mi o punkty graniczne łączące Polskę-Litwę-Białoruś i Polskę-Białoruś-Ukrainę. Niedaleko mojego domu znajduje się kolejny taki punkt, w którym łączą się Polska, Słowacja i Czechy. Zapraszam was do miejsca, gdzie w ciągu kilku minut można być w trzech różnych krajach, fajnie prawda? Aby znaleźć się w Czechach wystarczy po prostu przejść chodnikiem za punkt graniczny i już jesteśmy. Natomiast aby przejść z Polski do Słowacji to należy udać się po kładce i już jesteśmy. Na chwilę obecną niestety nie można przejść bezpośrednio z Czech do Słowacji. Może kiedyś powstanie kładka łącząca właśnie te kraje. Warto dodać, że to ciekawe miejsce bardzo się rozwija. Każde z tych trzech państw buduje altanki dla turystów. W Czechach (chyba to były Czechy nie jestem pewna bo granice nie są wyraźne) znajduje się restauracja i altana a po polskiej stronie siłownia na świeżym powietrzu.

Poniżej krótki filmik z tej podróży. Nie zapomnijcie subskrybować mojego kanału, a jeżeli filmik wam się spodobał, to łapka w górę. Możecie również udostępniać mój kanał i mojego bloga w swoich mediach społecznościowych.

W każdym z tych krajów umiejscowione są słupki graniczne i granitowe obeliski charakterystyczne dla danego kraju. Warto dodać, że ten trójstyk powstał w 1993 roku po rozpadzie Czechosłowacji.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *