Warownia w Inwałdzie

Jeśli tak jak ja lubicie starodawne zamki, to możecie udać się do Warowni w Inwałdzie. Zaraz po przekroczeniu bramy wejściowej można odnieść wrażenie, że znalazło się w innej epoce.

Warownia to tak naprawdę średniowieczny zamek z dziecińcem i basztą widokową, z której rozciąga się bardzo piękna panorama Inwałdu. Z dziedzińca można wejść do pomieszczeń, w których słychać straszne odgłosy torturowanych ludzi. Mimo, że to było tylko nagranie, to i tak się bałam. Przynajmniej zobaczyłam jak dawniej wyglądały więzienia i narzędzia tortur. Całe szczęście, że teraz już ich nie ma w Polsce – bo w niektórych krajach są one nadal stosowane.

Po przeciwnej stronie dziedzińca można zjeść posiłek w karczmie w stylu rycerskim…

…a w podziemiach zamku można zagrać w laserowy paintball, czy też obejrzeć wystawę niezwykłą wystawę klocków lego.

U podnóża zamku jest XV wieczna osada składająca się z chatek. W chacie powroźnika mogłam spróbować wykonać linę. W chacie garncarza dowiedziałam się jak dawniej wytwarzano z gliny i błota garnki i inne naczynia, a także sama mogłam zrobić takie naczynie. W chacie tkacza widziałam jak działa krosno, na którym tkano materiał i pasy do sukni dla kobiet. W chacie kowala wysłuchałam w jaki sposób kuto żelazo. Mogłam spróbować rozgrzać żar miechem do czerwoności i z pomocą kowala wykuć serduszko z gorącego żelaza.

Tuż obok chatek znajduje się jama smoka. Smok wychodzi z niej o każdej pełnej godzinie, zionie ogniem i śpiewa swoją piosenkę. To nie wszystko, wędrując ścieżkami przez Park Ruchomych Smoków dotarłam do kolejnej atrakcji, jaką była możliwości płynięcia tratwą po niewielkim jeziorze.

Kolejnymi ciekawymi atrakcjami są Park Wodnych Doświadczeń, w którym można było poznać podstawowe zasady fizyki, czy też Sala Wielkich Klocków, w której można było poczuć się naprawdę małym.

Zwiedzanie Warowni wraz ze znajdującymi się w niej parkami było naprawdę niesamowitym i pouczającym przeżyciem. Dziękuję właścicielom za zaproszenie.

Tuż obok warowni znajduje się Park Miniatur, który miałam okazję zwiedzić. Możecie przeczytać moją relację z tej fajnej przygody.

https://oliwiawpodrozy.pl/park-miniatur-w-inwaldzie/

Zapraszam też do obejrzenia, udostępniania i komentowania innych moich wpisów i filmów, na pewno każdy z was znajdzie pomysł na swoją podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *