Budapeszt – Wyspa Małgorzaty

Budapeszt, to chyba najpiękniejsza stolica europejska. W centrum tego miasta, na rzece Dunaj znajduje się wyspa. Wyspa Małgorzaty, bo taką nosi nazwę, to prawdziwa ostoja spokoju w tętniącym życiem mieście. Zapraszam do przeczytania o tym miejscu, które zwiedziłam w ostatnim dniu mojego pobytu w Budapeszcie. Nie jest to jednak ostatni mój wpis dotyczący tego miasta. Najlepsze zostawiłam na koniec, musicie zaczekać jeszcze trochę. A korzystając z okazji, zapraszam wszystkich do śledzenia mojej strony na Facebooku. Będą się tam pojawiały wpisy z moich bieżących podróży, ale nie zabraknie też wspomnień z wyjazdów, które już odbyłam. Link podsyłam poniżej. Zapraszam wszystkich do obserwowania, polubienia i udostępniania.

https://m.facebook.com/people/Oliwia-W-Podr%C3%B3%C5%BCy/61552309802475/

Wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks

Na Wyspę Małgorzaty prowadzi most, dzięki któremu możemy dostać się w to ciekawe miejsce. Jednak przed zjazdem warto zwrócić uwagę na tablicę informującą o ilości wolnych miejsc na parkingu. Jest to dość ważna informacja. Wstęp na Wyspę Małgorzaty jest wolny. Po wyjściu z parkingu spacerowałam asfaltowymi uliczkami. Cisza i spokój idealnie utrzymana zieleń, liczne ławeczki zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jeżeli ktoś chce, można uprawiać sport: biegać, jeździć na rowerze, deskorolce czy łyżworolkach. Nigdzie nie zauważyłam tabliczek z informacją „Nie deptać trawników”, więc nie zdziwił mnie widok osób biwakujących czy uprawiających jogę na trawnikach. Wzdłuż alejek ustawione są budki z jedzeniem, lodami czy watą cukrową.

Ogród kwiatów i inne atrakcje na Wyspie Małgorzaty

Na Wyspie Małgorzaty jest wiele ogrodów z pięknymi kolorowymi kwiatami, które zdobią park. Na jednej z alejek zauważyłam coś nietypowego, a mianowicie kamienie z jakimiś numerami. Znajdziemy tam kilka placów zabaw, oraz siłowni na świeżym powietrzu. Jest również hotel ze SPA, który oferuje wiele zdrowotnych zabiegów, jeżeli ktoś w celach zdrowotnych chciałby zatrzymać się na wyspie na dłużej. W tym wyjątkowym parku znajduje się wiele zabytków, ruin i pomników. Jest też mini zoo, łaźnie termalne i wiele innych atrakcji, ale najciekawsze zostawiłam na koniec… 😊

Niesamowity wodny spektakl

Po przejściu około 2/3 długości wyspy natrafiłam na fontannę. Niby nic nowego, wiele fontann można znaleźć w Budapeszcie i nie tylko. Prawdziwy spektakl zaczyna się o każdej pełnej godzinie. Włączana jest muzyka, a woda w fontannie zaczyna „tańczyć” w rytm dźwięków płynących z głośników. Wokół fontanny znajdują się krzesła i ławeczki, na których można usiąść i podziwiać niecodzienny spektakl. Co będę dużo pisać. Zapraszam na krótki film, który udało mi się nagrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *