Muzeum agatów w Rudnie

Muszę wam coś zdradzić. Od jakiegoś czasu zbieram kamienie szlachetne i półszlachetne, dlatego dzisiejszy wpis będzie nawiązywał do miejsca, gdzie takie można zobaczyć i nie tylko… Niedawno odwiedziłam muzeum agatów w Rudnie, gdzie jest wiele ciekawych kamieni i minerałów, oraz podziwiałam wzory, jakie mogą znaleźć się w tych niezwykłych kamieniach. Zacznijmy od tego, że w owym muzeum jest 5 sal dostępnych dla zwiedzających. Jedna z nich jest z tablicą interaktywną, na której wyświetlany jest film. Pozostałe natomiast zawierają wystawę pięknych, kolorowych kamieni, które wcześniej zostały wydobyte, oszlifowane i przekrojone na pół. Oprócz zwiedzania niezwykłego muzeum, można również poczuć się jak prawdziwy archeolog i po zaopatrzeniu się w odpowiednie narzędzia udać się na teren wykopalisk, które nazywa się polem agatowym. Wykopane agaty lub zastygłą lawę – w zależności co komu udało się wydobyć – można wziąć do domu i zachować. Jeśli znajdzie się taki agat, to wtedy w pracowni można go przeciąć na pół i oszlifować. Mi niestety nie udało się znaleźć szlachetnych kamieni, a jedynie zastygłą lawę. Na sam koniec można kupić sobie na pamiątkę kamień bądź minerał np. złoto głupców, agat, kryształ górski czy też wiele innych.

Dziękuję za bilety i zaproszenie do tego ciekawego miejsca?

3 komentarze

    1. Dino Park Zakopane deklaruje wsparcie dla Ukrainy i potrzebujących pomocy dzieci (zdjęcia) ZAKOPANE. Park ruchomych dinozaurów powstał niedaleko skoczni narciarskiej. Inwestorem i pracownikami są obywatele Ukrainy, przez co wsparcie finansowe powędruje za wschodnią granicę. Park ma także pomagać biednym dzieciom.
      https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/87284/Dino_Park_Zakopane_deklaruje_wsparcie_dla_Ukrainy_i_potrzebujacych_pomocy_dzieci_zdjecia.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *