Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek.

Dzisiaj opisze coś, co powinna zobaczyć każda dziewczynka i nie tylko, a mianowicie Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, które ma dwa oddziały. Oddział Główny mieści się przy ulicy Podwale 15, a Oddział Wystaw Czasowych na Krzywe Koło 2/4. Oba oddziały znajdują się w Warszawie bardzo blisko siebie.

W Oddziale Głównym nie mogło zabraknąć przepięknych domków dla lalek z rzeźbionymi postaciami, które przedstawiały różne sceny np. codzienne życie,

szpital,

aptekę,

sklepy,

rekonstrukcje Mszy Świętej,

czy też szkołę z jedną salą, w której odbywały się wszystkie lekcje.

Kolekcja składa się z ponad 120 domków, sklepików i pokoi dla lalek z przeszłości. Wszystkie elementy wystawy wykonane są z dużą dokładnością, pięknie i kolorowo pomalowane, aż chce się je wziąć do ręki aby znów ożyły… 🙂

Jednym z domków z ciekawą historią był sześciopokojowy domek. Zrobił go ojciec dla swoich sześciu córek, tak aby każda z nich miała swoje pomieszczenie do zabawy.

Szczególnie moją uwagę przykuły stare meble, wykorzystywane w domach, w czasach dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.
Mogłam też podziwiać różne lalki wykonujące codzienne zawody i miejsca ich pracy.

W drugim oddziale, które jest uzupełnieniem pierwszego, znajdują się liczne zabawki i wyposażenie domków takie jak: meble, naczynia, wanienki do kąpania, plastikowe owoce i różne sprzęty codziennego użytku.

Ciekawą atrakcją było nietypowe wejście do muzeum, nietradycyjne bo przez szafę. Z jaką książką lub filmem kojarzy wam się takie wejście? Odpowiedzi możecie udzielić w komentarzach.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *