Baśniowy Las Świętego Mikołaja

Już za dwa dni Mikołajki! Odwiedził już Was Mikołaj? W moim domu jeszcze nie był, ale za to ja odwiedziłam Mikołaja w jego Baśniowym Lesie w Inwałdzie.

Baśniowy Las Świętego Mikołaja, to tak naprawdę Ogród Świateł w Parku Miniatur. Znajdziemy w nim wiele podświetlanych baśniowych figur, na przykład jednorożca, lokomotywę, domek z muchomorka. Możemy też stanąć oko w oko ze smokiem, czy spotkać ryczącego lwa. Ciekawą atrakcją jest magiczne lustro, które wydaje dźwięk i kłęby dymu, gdy się obok niego przechodzi. Bardzo spodobał mi się długi oświetlany tunel, który z każdym moim krokiem stawał się coraz jaśniejszy.

W tym roku oprócz bajkowych figur dodatkowo oświetlone są miniatury znanych budowli, o których możecie przeczytać w moim wcześniejszym wpisie.

Tegoroczną nowością jest żywa Szopka Bożonarodzeniowa, w której możemy obejrzeć lamy, króliki i oczywiście nie zabrakło osiołka.

Skoro jest to Baśniowy Las Świętego Mikołaja to jak się domyślacie był i Mikołaj. W niewielkim budynku mieścił się sklepik a obok niego magiczny pokoik ze scenerią świąteczną, w którym na ogromnym fotelu czekał Mikołaj.

Bardzo dziękuję właścicielom Parku Miniatur za zaproszenie i bilety, dzięki którym mogłam po raz kolejny odwiedzić to miejsce i spotkać się z Mikołajem.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *