Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Nawiązując do atmosfery świątecznej, w ostatnim czasie zwiedziłam Jarmark Bożonarodzeniowy, który znajduje się na Rynku Głównym w Krakowie. Jest on z każdej strony ładnie oświetlony a przy wejściu do Kościoła Mariackiego stoi piękna, duża choinka.

Sam jarmark składa się z kilkudziesięciu stoisk, które nie tylko zachwycają wyglądem, ale też zachęcają do zakupu przeróżnych drobiazgów świątecznych i nie tylko.

Można kupić tradycyjne dania wigilijne: barszcz czy też zupa grzybowa, a dla łasuchów przygotowane są stoiska ze słodyczami: cukierkami, lizakami, piernikami czy też żelkami.

Z myślą o dzieciach stanęły kramy z drewnianymi zabawkami do składania, harmonijkami, fletami a nawet karuzelami.

Nie zabrakło też wyrobów porcelanowych, czy też pięknych bombek.

Każda dziewczynka, mniejsza czy większa, mogła wybrać coś dla siebie na stoiskach z biżuterią np. kolczyki, wisiorki i zawieszki.

Pozostałymi pamiątkami, które można było kupić, były magnesy, wyroby góralskie oraz inne ozdoby i drobiazgi tj. rosyjskie babuszki, czy szklane świeczniki i figurki.

Ogólnie Jarmark zachwycał, jednak jak na miano jednego z największych i najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie trochę za mało było stoisk.

Korzystając z okazji, chciałabym wszystkim czytelnikom i ich rodzinom złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *